Garth

Jak zjistit co je to za font?

Mnohdy se hodí vědět co je za font v daném obrázku/webu a to ideálně i jeho velikost, řez a podobně. K dispozici jsou různé nástroje jak se toto dozvědět.

více info

Jak vybrat barvy webu s ohledem na jeho přístupnost?

Kontrast barev, čtečky webů, slabozrací

Při tvorbě webu se každý dostal/dostane do situace, že musí vyřešit aby byl web jednak barevně pohledný, ale také aby byl vidět všude (různé monitory) a pro všechny (jak slabozrací, důchodci tak mladí lidé) stejně. Základ je vždy kontrast barev, abychom nedali například tmavě šedý font na černý podklad. Ale u slabozrakých lidí je těch potřeb více.

více info

Optimalizace webu pro slabozraké

Pokud chcete, aby Váš web byl použitelný pro všechny potencionální uživatele, tak nestačí aby splňoval jen potřeby "běžných uživatelů". Takový běžný uživatel řeší kontrast barev (zda ho nepálí oči, zda to přečte), rozložení prvků, vzhled, ale také to zda to ve svém prohlížeči vidí dobře (uživatelé nepoužívají "jen" Chrome a Firefox..).

Je zde také skupina uživatelů s postižením zraku (ať již vyšším vkem či přímo nějakou oční vadou). Na pomoc těmto uživatelům existují takzvaná "pravidla přístupnosti" (ty jsou dokonce povinná pro například webové stránky obcí atd..).

více info
strana: 1 / 1   celkem: 4 záznamůNejnovější články