Garth

Úvod do JavaScript

Validace typu souboru pomocí jQuery.

Jako součást ochrany formulářep roti spamu, či vkládání závadných kódů je nutné validovat i koncovku souboru, který uživatel vkládá. Pokud povolíte například jen obrázky, tak Vám robot nemá jak vložit nějaké nebezpečné skripty.

více info

Charakteristika JavaScriptu

JavaScript je interpretovaný, multiplatformní programovací jazyk se základními objektově orientovanými schopnostmi. Univerzální jádro jazyka bylo vloženo do webových prohlížečů a rozšířeno přidáním objektů reprezentující okno prohlížeče a jeho obsah. Klientská verze JavaScriptu umožňuje vložit do webových stránek proveditelný obsah. Stránky se tak stávají dynamickými – mohou obsahovat nejrůznější programy, které komunikují s uživatelem, řídí prohlížeč, či dynamicky vytváří obsah HTML. Při práci skriptu není třeba kontaktovat server, veškerou práci skriptu zajišťuje sám prohlížeč.

více info

Vznik a vývoj Javascriptu

Jazyk JavaScript vymyslel v roce 1995 Brendan Eich ve firmě Netscape. Byl určen primárně pro prohlížeč Netscape Navigator 2.0, ale využíván byl i v serverových produktech firmy. S dalšími verzemi prohlížeče se jazyk vyvíjel a postupem času bylo jeho jádro standardizováno organizací ECMA v normě ECMA 262 Edition 3. Dnes JavaScript existuje v mnoha implementacích.

více info
strana: 1 / 1   celkem: 4 záznamůNejnovější články

Kontola zda url adresa obsahuje řetezec v jQuery.

JavaScript - Příklady v JavaScriptu

Chybové stránky na webu

Chyba 404 a podobné...

Validace typu souboru pomocí jQuery.

JavaScript - Úvod do JavaScriptu

Jak spočítat počet checkboxů, či zatržených checkboxů?

JavaScript - Příklady v JavaScriptu

HTML seznamy

(x) HTML - Úvod do HTML