Garth

Základy JavaScriptu

Jak se pracuje s Cookies pomocí Javascriptu?

V jQuery jsou na práci s "cookies" různorodé skripty. Existuje i snadné řešení jak na pár řádků udělal vše potřebné.

více info

Jak udělat odkaz na celý řádek tabulky?

Udělat odkaz na celý řádek tabulky není jednoduché. Samotný tag "tr" nelze obalit odkazem. A pokud dáte do všech buňěk odkazy, tak kýžený efekt nemusí být takový jaký požadujete. Jak na to?

více info

Jak vybrat prvek dle více atributů?

Pokud děláte komplikovanější skript (například nějaký konfigurátor) pomocí jQuery, tak se vždy hodí nějaké pomocné atributy prvků tohoto konfigurátoru. Budete používat "id", ale i "class" a klidně i nějaký vlastní atribut například "data-typ-polozky", či "data-id-polozky".
Logicky by bylo dobré právě jeden prvek nějak vyselektovat třeba dle "data-typ-polozky" a "data-id-polozky", čímž získáte přesně ten prvek jaký chcete. Jak na to?

více info

Jak udělat namapovanou oblast responsivně?

Mapování obrázku je vhodné, pokud máte nějaký atypický obrazec a chcete aby jeho různé části odkazovaly na různé odkazy.

více info

Jak zablokovat odeslani clanku pomoci enter v inputu?

Ne vždy je vhodné odeslat formulář po stisknutí tlačítka "enter". jedním z důvodů může být to, že zbytečně validujete formulář předčasně, protože uživatel nemusel projít formulář až do konce a mohl tak zbytečně nevyplnit nějaké povinné pole. jak to tedy zablokovat a zároveň nevyrušit "enter" v textarea ?

více info

Jak získat parametr z url adresy pomocí jQuery?

Nejjednoduší cestou je vzít url adresu a tu si parsovat, ale to není vždy tak jednoduché jak se může zdát.

více info

Jak ochránit mailovou adresu před roboty?

Důležité je zmínit, že tato ochrana nikdy nebude na 100% a´t ji provedete jakkoliv. Pořád někdo může viditelný mail opsat ručně do nějaké databáze, či v robotovi mít pouhé tesy na běžné jména jako "info", "podpora", "help" atd.. Důležité je mít správně nastavený spam filter na serveru.

Úplně nejlepší je mail vůbec nikde nezobrazovat. Pokud jej ale potřebujete zobrazit, tak jak jej ochránit co nejlépe?

více info

Jak překonvertovat string na float/double?

parseFloat()

K toumto slouží funkce "parseFloat()", která vrací číslo s desetinou čárkou. Tato funkce neřeší mezery. Tudíž pokud zadáte "25.45 26" tak zpracuje jen "25.45".

více info

Jak detekovat změnu v url adrese bez přenačtení stránky?

Ideální případ této potřeby je využití kotev. Kdy kliknete na kotvu, stránka se nepřenačte a Vám by se hodilo vědět jaká kotva je zvolená. Dle čehož nejn, že sjedete k danému bloku, ale provedete nějakou další činnost.

někoho by napadlo využít událost "onload", ale ta se spustí pouze při prvním načtení dokumentu. HTML5 ale nabízí událost "hashchange", ktrá tento problém řeší.

více info
 1 2 3 4 5  |  další >>
strana: 1 / 5   celkem: 49 záznamůNejnovější články