Garth

Úvod do HTML

HTML seznamy

K čemu jsou seznamy? Seznamy zpřehledňují text. Jindy jsou využity jako body nějakého bloku (Př.: Postup jak něco správně uvařit, sestavit, atd.. ). Dále se uvádí, že využití seznamů má kladný vliv na kvalitu SEO.

Výhodou je, že do jednotlivých bodů lze vkládat cokoliv (blokové i řádkové prvky, atd..). Samotné seznamy mají hned několik specifických vlastností i vzhledů (číslovaný, nečíslovaný, atd..).

více info

Jak konvertovat znaky, či celé řetězce?

Potřebujete jednoduše změnit text z malých písmen na velké, či naopak? Změnit stávající text, aby všechna jeho slova byly kapitálky? Otáčet pořadí písmen ve slově (ahoj na johaatd..)? Konvertovat morseovku do klasického textu? Konvertovat znaky do hexadecimálního kódu? atd...

více info

Jak převést znak na ASCII?

Pokud používáte externí fotnty na web, tak se Vám může stát, že napíklad písmeno "č" bude jakoby zdeformované (posunutý háček). Toto se může stát, když do daného webu vkopírujete text z nějakého jiného zdroje.

Jak to řešit? Jsou dvě možnosti. 
1) Je chyba v používaném fontu
To je ta horší situace, protože zmna fontu po celém webu může způsobit mnoho komplikací.
2) Daný znak není ten jaký má být
V této situaci stačí chybný znak zkopírovat vložit do odkazů níže a porovnat jeho výsledno hodnotu s správně napsaným znakem. Pokud se liší tak je daný znak špatně a stačí jej přepsat. Pokud se shodují tak bude chyba ve fontu => bod 1.

více info

Identifikátory

Většinou element (span, div atd..) označíme pomocí třídy jak pomocí id, ale i identifikátory se hodí. Kdy a proč?

více info

Parametr "wmode"

Parametr "wmode" je parametr u tagů "< embed >", "< iframe >" atd.. Je tedy použitelný pro "flashové" prvky, tak pro vložená videa z youtube, vimeo atd...

více info

Jak vytvořit "horké klávesy" na důležité navigační prvky?

accesskey

"Horké klávesy" zrychlují orientaci uživatele na stránce. Výsledkem je, že stránku lze ovládat jen pomocí klávesnice což je vhodné pro uživatele s horší orientací, či například slabozraké uživatele.

více info

Odrolování k prvku bez využití Javascriptu

kotva

Pokud chcete vytvořit pynulý posuv z bodu "A" do bodu "B", tak Vám nezbývá nic jinéh než použít Javascriptové řešení. Každopádně mnohdy se lze bez Javascriptu obejít a tím pádem i snížit množství skriptů na webu a tak o chloupek urychlit samotný web.

více info

ASCII tabulka

Jak zapsat speciální znaky jako copyright do kódu?

Skrze všemožné validátory kódu je často nutné zapisovat speciální znaky "jinak". Velmi častým případem je například znak "&" v url adrese. Ten se například přepíše na "&" a již to jako chyba není bráno. Fakticky to je to samé.

více info

Jak na webu zobrazit ICQ/Skype status?

Pokud s uživately komunikujete přez Skype, či ICQ tak se hodí na webu zobrazit zda jste/nejste online, ale jak na to a optimálně automaticky? Více v článku.

více info
 1 2  |  další >>
strana: 1 / 2   celkem: 15 záznamůNejnovější články