Garth

Úvod do HTML

Jaký je rozdíl mezi vlastnostmi readonly a disabled?

Když chcete omezit možnosti zápisu do formulářového prvku "input", tak můžete zvolit parametry "readonly" a "disabled". Jaký je v nich rozdíl?

více info

Jak fungují lomítka a tečky v url adrese?

Při tvorbě webu se jistě každý setkal, že v url adrese se vyskytují zápisy jako "../", či "./" atd.. Co ale tyto zápisy znamenají? A jak to je s lomítky v url adrese?

více info

Jak vytvořit nezalomitelnou pomlčku?

S touto potřebou se člověk setká jen občas, ale například pokud na webu uvádíte url adresu, či nějaký matematický příklad tak nechcete, aby se Vám daný text rozložil na dva řádky. Jak tedy na to?

více info

Jaké jsou typy prvku input?

Formulářový prvek input má mnoho různých typům které Vám usnadní jeho validaci i včetně předpřipravení vzhledu. Jakých hodnot může nabývat jeho atribut "type"?

více info

HTML seznamy

K čemu jsou seznamy? Seznamy zpřehledňují text. Jindy jsou využity jako body nějakého bloku (Př.: Postup jak něco správně uvařit, sestavit, atd.. ). Dále se uvádí, že využití seznamů má kladný vliv na kvalitu SEO.

Výhodou je, že do jednotlivých bodů lze vkládat cokoliv (blokové i řádkové prvky, atd..). Samotné seznamy mají hned několik specifických vlastností i vzhledů (číslovaný, nečíslovaný, atd..).

více info

Jak konvertovat znaky, či celé řetězce?

Potřebujete jednoduše změnit text z malých písmen na velké, či naopak? Změnit stávající text, aby všechna jeho slova byly kapitálky? Otáčet pořadí písmen ve slově (ahoj na johaatd..)? Konvertovat morseovku do klasického textu? Konvertovat znaky do hexadecimálního kódu? atd...

více info

Jak převést znak na ASCII?

Pokud používáte externí fotnty na web, tak se Vám může stát, že napíklad písmeno "č" bude jakoby zdeformované (posunutý háček). Toto se může stát, když do daného webu vkopírujete text z nějakého jiného zdroje.

Jak to řešit? Jsou dvě možnosti.
1) Je chyba v používaném fontu
To je ta horší situace, protože zmna fontu po celém webu může způsobit mnoho komplikací.
2) Daný znak není ten jaký má být
V této situaci stačí chybný znak zkopírovat vložit do odkazů níže a porovnat jeho výsledno hodnotu s správně napsaným znakem. Pokud se liší tak je daný znak špatně a stačí jej přepsat. Pokud se shodují tak bude chyba ve fontu => bod 1.

více info

Identifikátory

Většinou element (span, div atd..) označíme pomocí třídy jak pomocí id, ale i identifikátory se hodí. Kdy a proč?

více info
 1 2  |  další >>
strana: 1 / 2   celkem: 20 záznamůNejnovější články