Garth

Úvod do HTML

Parametr "wmode"

Parametr "wmode" je parametr u tagů "< embed >", "< iframe >" atd.. Je tedy použitelný pro "flashové" prvky, tak pro vložená videa z youtube, vimeo atd...

více info

Jak vytvořit "horké klávesy" na důležité navigační prvky?

accesskey

"Horké klávesy" zrychlují orientaci uživatele na stránce. Výsledkem je, že stránku lze ovládat jen pomocí klávesnice což je vhodné pro uživatele s horší orientací, či například slabozraké uživatele.

více info

Odrolování k prvku bez využití Javascriptu

kotva

Pokud chcete vytvořit pynulý posuv z bodu "A" do bodu "B", tak Vám nezbývá nic jinéh než použít Javascriptové řešení. Každopádně mnohdy se lze bez Javascriptu obejít a tím pádem i snížit množství skriptů na webu a tak o chloupek urychlit samotný web.

více info

ASCII tabulka

Jak zapsat speciální znaky jako copyright do kódu?

Skrze všemožné validátory kódu je často nutné zapisovat speciální znaky "jinak". Velmi častým případem je například znak "&" v url adrese. Ten se například přepíše na "&" a již to jako chyba není bráno. Fakticky to je to samé.

více info

Jak na webu zobrazit ICQ/Skype status?

Pokud s uživately komunikujete přez Skype, či ICQ tak se hodí na webu zobrazit zda jste/nejste online, ale jak na to a optimálně automaticky? Více v článku.

více info

Jak na přenačtení stylů/skriptů ?

Skrze nepřenačtení stylů/skriptů se může stát, že Váš uživatel vidí web "rozsypaný" a to nikdy není dobré.

více info

Vyvolání funkce odeslání mailu / volání na telefon

"Mailto:" , "tel:"

V dnešní uspěchané době je nutné uživately dodat podstatné údaje co nejjednodušeji. Tudíž, pokud někde máme mail, tak chceme aby klik na daný mail způsobil vytvoření nové zprávy v našem mailovém klientovi. Klik na telefon pro změnu provedl vytáčení daného čísla.
Obojí bez nutnosti mít u sebe papír a tužku.

více info

Jak omezit počet znaků v inputu?

maxlength

Nejspíše Vás napadne cesta přez použití Javascriptu, ale i samotné HTML dokáže tento problém vyřešit.

více info

Charakteristika HTML

HTML je zkratkou pro anglický název Hypertext MarkUp Language. HTML je jedním z prvních jazyků používaných pro programování internetových stránek, od svého vzniku prošel mnoha modifikacemi až do své dnešní podoby.

více info

Historie HTML

Dlouhá historie jazyka HTML začíná už vývojem hypertextů (tzn. odkazů ve webových stránkách), který odstartoval ve 40. letech 20. stol., kdy Vannevar Bush představil hypertextový systém Memex. V dalších letech byl následován například Douglasem Engelbartem (1963) a Tedem Nelsonem, kteří svůj život zasvětili globálnímu hypertextovému systému Xanada. Významnou osobností byl také Bill Atkinson známý populárním HyperCardem (1987).

více info
<< předchozí  |   1 2
strana: 2 / 2   celkem: 20 záznamůNejnovější články