Garth

Jak zobrazit Google mapu v odstínech šedé?

Pokud vkládáte Google mapu na web, tak se může skrze grafiku hodit ji mít v odstínech šedé.

více info

Google Maps API chybějící klíč

Google Maps API error: MissingKeyMapError

Pokud využíváte Google Maps API tak jste se po 22.6.2016 nejspíše setkaly s chybou, že Vám najednou dané mapy nefungují. Navíc na webech spuštěných před daným datem je vše jak má a na localhostu také. Co se děje? Google zavedl pro použití jejich Google API takzvané klíče. S tím, že klíč není vyžadován pokud jste na localhostu, či Vaše doména již byla aktivní před 22.6.2016 .

více info

Jak doplnit hledání do Google Maps API

Zprovoznit Google Maps API není nijak složité, ale když už používáme tuto mapu tak je vhodné v ní povolit hledání. Google Maps API to v základu nepodporuje a je třeba ho to naučit pomocí knihovny "places".

Hledání lze použít například pro zisk souřadnic dané adresy, když nevíme kde dané místo leží a potřebujeme do mapy kliknout na danm místě. Příkladů využí se nalezne hned několik.

Výsledkem je, že po zapsání řetězce, do hledacího bloku, Google začne nabízet reálné cíle, a ty zobrazí hledání v roletce.


<script src="https://maps.googleapis.com/maps/api/js?key=YOUR_API_KEY&libraries=places">


Samotnou možnost hledání dodává knihovna "Places", kterou je potřeba donačíst k samotnému načítání Google Maps API a to například takto:
Tento příklad přidá hledání do Google mapy za použití "Google Place Autocomplete".

více info

Vygenerování Google Mapy s vlastní ikonkou

Vygenerovat si "google mapu" není složité, ale jak do ní vložit svoji ikonu?

více info

Jak vypnout zoom na iframe Google Mapy?

Pokud si vložíte do webu Google mapu vygenerovanou z webu (bez použití Google Maps API), tak pokud na dané stránce rolujete myší obsahem webu a najedete na tuto mapu, tak již nerolujete nže/výše ve webu, ale nastává přibližování/oddalování v rámci iframe Google Mapy. Velice často je potřeba tento efekt zrušit.

více info
strana: 1 / 1   celkem: 5 záznamůNejnovější články