Garth

Jak upravit sdílení článků z webu na facebooku, aby si Facebook vzal přesně co chceme?

Určitě se Vám již při sdílení na Facebook stalo, že výsledný náhled pro sdílení je neideální. Někdy Vám Facebook přehlédne nejhezčí fotku, jindy by jste zase potřebovali čistě pro potřeby Facebooku jiný description atd... problémů s daty co si Facebook sdílení "saje" je hodně a všem lze předejít pomocí OGP metatagů (Open Graph).

Open Graph pomocí "OGP meta tagů" určuje přesněji o jakou stránku se jedná. například tag "og:site_name" určí jak se jmenuje daná stránka, "og:street-address" pro změnu doplní adresu atd... Vše to jsou informace "navíc", které Facebooku dokáže zúročit jak pro svoji potřebu, tak vlastně i pro Vaši, že máte o sobě přesné info i na Facebooku, který pak na Vás zase lépe cílí atd...

A přesně toto "obohacování" lze využít na výše zmíněné ladění toho co si náš "velký bratr" vezme po kliku na tlačítko "sdílet".


Příklad:

...

...


Seznam všch tagů je na webu http://ogp.me/ .

Když již máme vše hotové/podrstrčené/opravené, tak nezbývá nic jiného než to otestovat a oznámit Facebooku, že u Vás na webu proběhla změna. Jak? Stačí kliknout na odkaz https://developers.facebook.com/tools/debug/ a tam zadat svojí webovou adresu a hned vidíme co vše si tato sociální síť "nasála" a co ve výsledku zobrazí.


<< zpět
Nejnovější články