Garth

Jak ladit/vyvíjet web, který je spuštěný

Pokud tvoříte web na localhostu, či někde kam Vám nechodí uživatelé, tak se vývoj dělá jednoduše. Ale nastane doba, kdy web spustíte a budete na něm muset dělat dílčí úpravy. některé z nich mohou trvat déle a navíc by mohly způsobit nesprávné chování webu ("rozpadnutí" designu, špatné načtení dat atd..). Jaké jsou základní možnosti, abychom tomu zamezily?

První cestou je mít kopii aktuálního webu (i s databází) na localhostu. Zde si vše odladit a posléze nahrát na server.

Další cesta je jednoduchá php podmínka

nově upravený kód

původní kód


Kdy tuto podmínku použijete i na vkládání stylů/skriptů a klidně i na vkládání celých souborů. K "upravené verzi" webu posléze půjdete přez běžný odkaz s tím, že na konec url adresy doplníte "?podminka=1" (bez uvozovek).
Po ukončení úprav posléze jen přhrajete dané soubory a zrušíte dané podmínky. Toto řešení by šlo použít globálně na všechny soubory a posléze přez danou podmínku vždy úpravu dělat v "opodmnkované verzi" a pokud bude vše jak má, tk "jen" překopírujeme upravné soubory do "ostré verze".

Další cestou je řešení přez Github.com s kterým mám spíše uživatelské zkušenosti. Jsem s tím spokojen, ale toto řešení jsem nenastavoval tudíž nebudu popisovat jak to funguje a co vše je k tomu potřeba.

<< zpět
Nejnovější články