Garth

První písmeno velké jako ve staré knize.

Ve starých knihách kapitoly začínaly výrazně velkým počátečním písmenek, které navíc bylo ještě překrásně vykresleno. Podobného efektu lze snadno docílit i v rámci webů. jak na to?

Lorem Ipsum je demonstrativní výplňový text používaný v tiskařském a knihařském průmyslu. Lorem Ipsum je považováno za standard v této oblasti už od začátku 16. století, kdy dnes neznámý tiskař vzal kusy textu a na jejich základě vytvořil speciální vzorovou knihu.

div#priklad > p:first-of-type::first-letter { float: left; font-family: "Georgia",Times,serif; font-size: 3em; line-height: 42px; padding-right: 8px; padding-top: 5px; }

Příklad výsledku:

Lorem Ipsum je demonstrativní výplňový text používaný v tiskařském a knihařském průmyslu. Lorem Ipsum je považováno za standard v této oblasti už od začátku 16. století, kdy dnes neznámý tiskař vzal kusy textu a na jejich základě vytvořil speciální vzorovou knihu. Jeho odkaz nevydržel pouze pět století, on přežil i nástup elektronické sazby v podstatě beze změny. Nejvíce popularizováno bylo Lorem Ipsum v šedesátých letech 20. století, kdy byly vydávány speciální vzorníky s jeho pasážemi a později pak díky počítačovým DTP programům jako Aldus PageMaker.


<< zpět
Nejnovější články