Garth

Základy JavaScriptu

Validace velikosti souboru ve formuláři.

Když v rámci formuláře odesíláte nějaký soubor, tak nestačí validovat pouze jeho typ, ale je potřeba kontrolovat i zda soubor není datově příliš velký.

více info

Jak detekovat aktuální jazyk stránky, která je přeložena pomocí Google translator?

Problém překladu pomocí Google translator, respektive všech překladů, je v tom, že v různých mutacích jsou slova jinak dlouhá. Jsou místa, kdy by delší text mohl poškodit funkcionalitu/vzhled webu (běžně v hlavičce webu) a bylo by dobré například pro českou verzi webu mít danou část o fontu 16px a v Němčině například 14px.

více info

Test zda jeden řetezec obsahuje jiný

indexOf

Jak otestovat, zda nějaký text/řetezec obsahuje napříkald nějaké písmeno či číslo nebo rovnou řetězec?

více info

Responsivní poměrové zmenšování iframe

Responsivní youtube/vimeo iframe

Responsivní design webů (web svá CSS uzpůsobí pro potřeby mobilních zařízení = zmenší font, přeskládá obsah, skryje nedůležité prvky atd..) je v dnešní době velmi podstatný. Pkud pomocí něj pracujete s obrázky či HTML kódem, tak to většinou není problém, protože na vše lze použít úpravu CSS (zadávání šířek v procentech, poměrové zmenšování obrázků, atd..). V extrémních případech lze využít pomoc Javascriptu (osobně než čistý JS preferuji jQuery).

U iframe je problém, že výška/šířka daného prvku mohla být z nějakého důvodu nastavena uživatelem a chce tento poměr výsledku zachovat. Navíc není iframe jako iframe, protože iframe má youtube, vimeo, ale i google maps. Je tedy nutné odlišovat co s kterým iframe děláme. Někdy nám nemusí vadit jen zužovat iframe (= skrývat obsah z pohledu šířky) a jindy to je nežádoucí.

Jak dané iframe odlišit a celkově je udělat "mobile friendly" se dozvíte v článku.

více info

Ukázky výsledků vlastností easing funkce.

Kde zjistit jaký průběh mají různé vlastnosti průchodu efektu (lineární, kubický atd..)? Zde je jejich soupis.

více info

Jednoduchý posuv k bloku přez jQuery

scrollTop, scroll

Jak udělat postupný posuv k danému bloku jen za pomoci jQuery knihovny bez dalších skriptů? Cesta je přez "animate".

více info

Detekce IE10 nebo IE9 pomocí jQuery

Detekovat starší prohlížeče lze pomocí externích knihoven případně nějakých starých krkolomných postupů. Přez jQuery je cesta funkční a velmi elegantní.

více info

Jednoduchý jQuery Parallax efekt

Na Parallaxový efekt (rolujete stránkou dolů, ale určitý prvek roluje pomaleji => jede jinak) je mnoho řešení přez Javascript či jQuery, ale povětšinou jsou velmi robusní (velké datově). Existuje i jednoduché řešení jak tohoto efektu docílit.

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5  |  další >>
strana: 3 / 5   celkem: 49 záznamůNejnovější články