Garth

Základy JavaScriptu

Jak vyvolat skript po stisku na klávesu?

jQuery, keycode

Když například vyvoláte popup okno po nějaké události, tak jsou uživatelé kteří, nehledají "křížek", ale stisknout klávesu "Esc". Otázka tedy zní jak na stisk "Esc" (případně si doplňte jakoukoliv jinou klávesu) vyvolám nějaký skript (v tomto případ skrytí popup okna)?

více info

Jak zastavit přehrávání videa / youtube videa? (verze 2017)

Pokud máte video (testováno na youtube video) v nějakém poup okně, tak se Vám může stát, že okno zavřete, ale video se stále přehrává. Jak tomu zamezit?

V původním článku ( zde ) byla funkce ".get(0).stopVideo()", ale ta již funguje pouze pokud je dané video načteno přez Youtube API.

více info

Řazení tabulky dle hodnot ve zvoleném sloupci pomocí jQuery.

Jak online řadit tabulky bez nutnosti přenačtení strany (= řazení bez PHP)?

více info

jquery.scrollTo nefunguje v Google (Chrome verze 61)

Pokud používáte na "kotvy" jquery plugin s názvem ( jquery.scrollTo ), tak jse se mohly setkat že nedávno z ničeho nic přestal fungvat v Google Chrome, který se aktualizoval na verzi 61. Zajímavé je, že na některých počítačích v dané verzi prohlížeče vše funguje, ale na většině ne. Co s tím?

více info

Jak načíst obsah iframe až po nějaké události přez jQuery?

Tento problém řešíte pokud na Vašem webu zobrazujete obsah jiné stránky přez iframe. Pokud se tento obsah začíná měnit od doby, kdy se tato strana načte, tak by pro Vás bylo důležité tuto dobu oddálit jak potřebujete vy. Tudíž ideálně, aby až například kliknete na nějaké tlačítko/banner se zobrazilo popup okno a v něm zařala animace daného webu (načteného do iframe) od začátku a ne například od půlky (protože se spustil s načtením Vašeho webu, tudíž i spustil animaci ani by Váš uživatel stiskl na vaše tlačítko).

více info

Kontola zda url adresa obsahuje řetezec v jQuery.

Tato kontrola je vhodá pokud například po odeslání formuláře si do urladresy dáváte nějaký příznak. Tudíž pokud je v url tento příznak tak provedete něco (třeba nějaké popup okno s hláškou, poupravíte vzhled stránky apod..). Jak na to v rámci kódu?

více info

Jak spočítat počet checkboxů, či zatržených checkboxů?

Znát počet zvolených/nezvolených checkboxů se hodí v mnoha případech. Namátkově u validací formuláře, či vyvolání nějaké události, pokud uživatel zvolil více různých odpovědí v nějakém dotazníku )například mu přidáte doplňující otázku). Jak tento početní problém řešit v jQuery?

více info
<< předchozí  |   1 2 3 4 5  |  další >>
strana: 2 / 5   celkem: 49 záznamůNejnovější články