Garth

Základy CSS

CSS barva currentColor

Klíčové slovo "currentColor" obsahuje aktuální barvu elementu. "currentColor" funguje od IE 9. Ve starších prohlížečích je možné využít výchozí barvy (bez přímého uvedení).

více info

Formáty nápovědy k formulářovým prvkům

Máte formulář a hledáte jak nejlépe jeho položky nadepsat?

více info

Jak nastylovat element, aby měl "systémový vzhled"?

Pro ušetření stylování lze využít již předpřipravené systémové styly. Může se to hodit pokud tvoříte například formulář a neodesíláte h pomocí submitu, ale nějakého Vámi vytvořeného spanu. Tomuto spanu lze jedním řádek přidat systémový vzhled tlačítka.

Tato možnost není podporována v Internet Exploreru a v ostatních prohlížečích pouze s "prefixy". I tak se může vyskytnout situace, kdy se tato vlastnost může použít.

více info

Jak naučit Internet Explorer 8 a starší některé CSS3 styly?

PIE, CSS3 v IE8

Pokud jste z těch, kteří chtějí, aby jim web fungoval co nejlépe ve všech prohlížečích tak se jednak neobejdete bez "hacků" pro starší verze Internet Exploreru (IE), ale ani bez malého souboru se jménem PIE. Tento soubor "naučí" starší prohlížeče několik základních CSS3 stylů.

více info

Jak na barevné přechody bez použití obrázků?

Tento problém řeší CSS3 přechody

Pokud chceme mít v nějakém bloku barevný přechod, tak není potřeba vytvářet obří obrázky s přechodem a doufat, že obrázek bude dostatečně velký rozměrem a zároveň dostatečně malý datově. Řešení se skrývá v CSS3 přechodech, které se snadno editují (přepíšete pár kódů barev a nemusíte předělávat celý obrázek), neřešíte datovou náročnost a fungují všude. Respektive tam, kde prohlížeč nepodporuje CSS3 tak daný přechod, níže uvedený kód, nahradí jednolitou barvou.

více info

Jak neoznačit text dvojklikem?

Jak neoznačit text dvojklikem myši?

více info

Speciální font na web

Jak na webu používat nějaký neobyčejný font místo běžných Arialů, Timesů, atd.. ?

více info

Středění obrázků/divů v menších divech

Jak středit obrázky o kterých nevíte jak jsou velké a víte jen v jak velkém obalu je budete zobrazovat? Zde je návod a stačí k tomu jen CSS a trochu HTML.

více info

CSS hack

IE6-IE10,Opera, Chrom, Selektory, IE bugy

více info
<< předchozí  |   1 2 3
strana: 3 / 3   celkem: 29 záznamůNejnovější články