Garth

Jak ladit/vyvíjet web, který je spuštěný

Pokud tvoříte web na localhostu, či někde kam Vám nechodí uživatelé, tak se vývoj dělá jednoduše. Ale nastane doba, kdy web spustíte a budete na něm muset dělat dílčí úpravy. některé z nich mohou trvat déle a navíc by mohly způsobit nesprávné chování webu ("rozpadnutí" designu, špatné načtení dat atd..). Jaké jsou základní možnosti, abychom tomu zamezily?

více info

Vylepšení přístupnosti webu přez sémantiku.

WAI ARIA

WAI ARIA je nástroj, který pomáhá zlepšit sémantiku webu a tím poskytnout asistivním technologiím (čtečky, hlasové výstupy, klávesnice pro orientaci hmatem atd..) informace, které jim HTML dát nemůže. Pomáhá tedy vylepšit přístupnost webu.

více info

Jak vložit video na web bez využití youtube

Ne vždy je vhodné využít ve webové prezentaci youtube iframe. Například chcete video dát na úvodní stranu webu a rekalama na youtube či jeho přehrávač není zrovna to co by jste tam chtěly mít. Cesta je přez tag .

více info

Konverze souborů online

obrázky, videa, fonty, dokumenty

Konvertovat soubory lze nejlépe lokálně na svém počítači. Problémem je, že musíte mít množství programů a ještě je umět nastavit. Jednoduší cesta je využít webové konvertéry. Pokud daný konvertér neudělá to co jste si představovaly, tak buď zkusit jiný, či bude nutné se vrátit k programu na počítači.

Tento článek nabízí odkazy na weby, kde lze provést všemožné konverze.

více info

Bezpečné barvy

Bezpečným barvám jsou ty, které na všech zařízeních s podporou 256 barev (bitová hloubka 8) zobrazí správně. Pokud je zadána "nebezpečná" barva, tak se zařízení snaží zvolit nejbližší "bezpečnou" barvu. Výsledek je takový, že na různých monitorech je daná barva jiná.

Velký problém je pokud máte obrázek například se zeleným pozadím a ten je v bloku se stejným zeleným pozadím, které máte pomocí barvy z kódu. Monitor si Vaši barvu z kódu může lehce poupravit, ale obrázek zůstane jak jste měly původně a rázem Vám nesedí obrázek s pozadím.
Řešení je logicky využít obrázek bez pozadí, ale je i cesta využít zmíněné "bezpečné barvy".

více info

Jak testovat vytvořený web, zda vše funguje jak má?

Každý tvůrce webu musí po jeho dokončení rpovést kontrolu, zda web vypadá tak jako v grafice, zda vše funguje od databáze, přez HTML a Javascript až po veškeré prolinkování atd.. Na webu je hned několik stránek, ktré toto testování urychlý a je tedy dobré je znát.

více info

Systémová písma

písma dostupné v operačních systémech

Pokud chcete Váš web ozvláštnit pohledným/atypickým písmem, tak je několik možností. Buď použijete písmo z "Google fonts" nebo si nějaký font stáhnete a budete jej do webu vkládat pomocí "@font-face" a nebo použijete písmo systémové. Výhoda systémových fontů je, že uživael nic nemusí stahovat, protože každý počítač má toto písmo předinstalované.

více info

Počasí na web

Jak na web přidat aktuální počasí z daného města/oblasti a to zadarmo?

více info
<< předchozí  |   1 2
strana: 2 / 2   celkem: 19 záznamůNejnovější články